Lupénka - psoriáza a její léčba - kryoterapie

Léčba a prevence lupénky

Kryoterapie je fyzioterapeutická metoda, která má při léčení lupénky a artritidy naprosto vynikající, rychlé a trvalé výsledky u většiny klientů. Protizánětlivé a imunomodulační účinky chladové terapie se uplatňují při léčení lupénky stejně, jako u řady dalších autoimunitních nemocí.

Optimální kůra: kryoterapie -15 - 20 x polárium, aplikace 1- 2x denně na 3 minuty.

Prevenci i léčení lupénky a většiny chorob souvisejících s chybnou reakcí imunitního systému lze ovlivnit pomocí chladové terapie. Již pouhých 20 aplikací přináší markantní změny. Během 10 dnů se významně snižuje rozsah postižených míst a intenzita potíží. Příznaky choroby se zmírňují a zpravidla na dlouho mizí. Metoda pomáhá i léčení zánětů a bolesti při psoriatické artritidě.

Ochrana pokožky. Při onemocnění kůže je nezbytné nejen zastavit zánět, ale i nahradit narušené ochranné funkce pokožky, zabránit jejímu vysychání a zabrzdit tak degenerativní procesy. Po dlouhodobých zkušenostech doporučujeme pro denní péči vynikající slézový krém a mandlové mléko. Výborné zkušenosti jsou i s přípravky Lamelloderm. Díky speciální struktuře již po 14 dnech zvyšují vlhkost pokožky o více než 40%. Poskytují pleti ochranu před vnějšími vlivy, podporují regeneraci. Neobsahují parfém, konzervanty, ani barviva.

Lupénka - psoriáza - neinfekční, běžně se vyskytující chronické onemocnění.

Lupénka je choroba postihující zhruba 2 % populace. Aktuální průběh nemoci zpravidla souvisí s více okolnostmi. Záleží na životosprávě, dostatku antioxidantů a nenasycených masných kyselin v potravě, stavu střevní mikroflóry, hodnotách acidobazické rovnováhy (kyselost vnitřního prostředí v organizmu), psychickém napětí, stresu, fyzické zátěži, atd. Všechny tyto podmínky je při léčení nezbytné sledovat a ovlivňovat.

Lupenka se řadí mezi autoimunitní onemocnění. To znamená, že imunitní systém, který za normálních okolností chrání organismus před cizími vlivy, začne napadat kožní buňky.

Kryoterapie ovlivňuje příčinu lupénky, má schopnost opravit chybnou reakci lymfocytů. Na základě zkušeností s aplikací extrémní chladové terapie při léčení lupénky a psoriatické artritidy nabízíme ambulantní procedury. kryoterapie může být doplněna o podávání Aloe Vera, solné koupele apod.

Léčba lupénky prostředky klasické medicíny je dlouhodobá a zpravidla ne příliš úspěšná. Málokdy se daří ovlivnit příčinu a všechny významné okolnosti. Léky, opatření ve výživě, fototerapie a kontrola stresu napomáhají výrazně zmírnit průběh u většiny forem lupénky. Popsané jsou dobré výsledky při dlouhodobém užívání Aloe Vera Barbadensis Miller. Preparát je účinný díky obsahu celého komplexu nutričně i terapeuticky hodnotných látek (vitamíny, minerály, aminokyseliny, enzymy ....) Čistí organizmus včetně tlustého střeva podobně jako hydrocolon terapie. Posiluje detoxikační funkce jaterních buněk. Mírní nežádoucí autoimunitní aktivitu cytokinů a T - lymfocytů.

Užívání Aloe doporučujeme kombinovat s pravidelnými koupelemi se solí z Mrtvého moře. Pro dobrý výsledek je třeba vyšší koncentrace soli, koupel je nutno opakovat pravidelně a dlouhodobě. 


Aloe Vera i sůl je možné zakoupit na provozovně na naší provozovně.

Léčení lupénky má úspěch, pokud je komplexní. Vedle léků a fyzioterapie obvykle musí zahrnovat také změnu životosprávy a životního stylu.

Související článek:  Aloe Vera Barbadensis Miller

Aktuality

Upozornění

UPOZORNĚNÍ!

Upozorňujeme klienty, že provoz solné jeskyně a polária byl k 30.4.2018 PŘERUŠEN.

O případných změnách Vás budeme informovat.

Děkujeme za pochopení.

KOKOSOVÝ OLEJ

12+1 způsob využití kokosového oleje

Panenský kokosový olej je až neuvěřitelně univerzální. Dá se využít nejen jako potravina nebo doplněk stravy, ale také jako přírodní tělová i vlasová kosmetika. Jeho široké využití vás jistě překvapí. A nejlepší na tom je, že vám stačí jen jedno balení kokosového oleje. Protože je panenský, čistě přírodní a bez jakýchkoliv příměsí, můžete si natírat pokožku stejným olejem, který si večer přidáte do salátu.       Více zde

Himalájská jídelní sůl a její přínos pro naše zdraví

Sůl patří mezi ty věci v naší kuchyni, které používáme denně. Ano, v mnoha případech je ze zdravotních důvodů doporučováno její umírněné používání. I tak je však sůl velmi důležitá pro zdraví a neměla by být proto zcela vyřazena z naší stravy. Musíme ji ale používat správně.

Bohužel se ukázalo, že běžná stolní sůl, která se obvykle vyskytuje v našich kuchyních či v restauracích po celém světě, má málo co do činění s přírodní solí. Tato sůl bývá většinou vysoce rafinovaná. Je to téměř čistý chlorid sodný (97% a více), často s přidanými chemikáliemi jako jsou protispékavé látky a sorbenty. Ale existují druhy soli jako je např. mořská sůl nebo himalájská růžová sůl, které mají neuvěřitelné přínosy pro naše zdraví. Více