Průběh procedury v kryosauně - poláriu

 NEMUSÍTE SE BÁT, ARKTICKÝ MRÁZ POMÁHÁ!!

Upozornění:

Pro absolvování celotělové kryoterapie potřebujete :

  • ručník ( lze i zapůjčit za poplatek 15,- Kč)
  • teplé ponožky nebo podkolenky typu sibiřka (pokud nemáte, lze zakoupit na recepci)
  • bavlněné spodní prádlo (ženám doporučujeme, pokud nemají bavlněné prádlo, nátělník, popř. tričko bez rukávů, není třeba žádný speciální oděv)
  • na cvičení po kryoterapii doporučujeme kraťasy a tričko, vzhledem k tomu, že nerozlišujeme procedury pro ženy a muže zvlášť 
  • Doporučení - během procedury jsou prsty rukou nahoře. V případě, že chcete během procedury zanořit ruce dovnitř kryosauny, doporučujeme tenší rukavice

Kolik potřebujete času na proceduru? cca 30min
Termín si rezervujte vždy předem!!


1. Před vstupem do kryosauny klient dává písemný souhlas s procedurou

2. účastník procedury je povinen bezvýhradně uposlechnout pokynů obsluhy

3. Kryoterapii absolvujete v bavlněném spodním prádle a teplých bavlněných nebo vlněných ponožkách. V případě, že máte některou část těla citlivější, např. jizvu po operaci, doporučujeme ji ovázat bavlněným šálem (možno zapůjčit u obsluhy)

4. Nejdříve Vám bude změřen tlak a poté si jdete do kabinky odložit oděv

5. Těsně před vstupem osušte dobře všechnu vlhkost na místech kožních záhybů (pažní jamky, za krkem i mezi nohama)

6. Všechny fáze procedury jsou sledovány obsluhou

7. V případě nevolnosti, může být terapie okamžitě ukončena

8. V případě, že vám lékař doporučil procvičovat postiženou část, doporučujeme se na ni zaměřit

9. Po tomto cvičení je vhodný streching a pro trénované sportovce a otužilé jedince může následovat jakákoliv velká tělesná zátěž

Bezprostředně po opuštění kryosauny zažijete příjemně teplý pocit po celém těle, všechny klouby se budou volněji pohybovat a sníží se vnímání bolestí. Pro dlouhodobý efekt je třeba absolvovat minimálně 10-20 procedur.

Jako u všech lázeňských fyzikálních procedur může i při kryoterapii dojít zpočátku k přechodnému zhoršení obtíží, které však při dalších opakováních zpravidla mizí (např. při celulitidě).

Nedoporučuje se v návaznosti na kryoterapii kombinace s teplými nebo horkými procedurami (sauna, parafin, infralampa apod.), kryosauna polarium solanka zlinkteré je vhodné absolvovat jiný den.

 NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY


1. Má kryosauna stejné účinky, jako při vstupu do známějšího kabinového polária? Čím je to způsobené?

Odp.: Má stejné účinky, respektive lepší, neboť teplota v cryosauně je nižší ( - 160 st.C) než v poláriu ( - 120 st.C). Nástup kryoefektu je rychlejší a postačuje teoreticky kratší doba pobytu.Doby pobytu viz „ Metodická doporučení“


2. Pobyt v kryosauně působí na tělo stejně, i když není hlava přímo zchlazovaná a proč? Nebo má jiné účinky, když není celé tělo v poláriu?
Odp.: Kryoefekt nastane v celém těle, bez ohledu na to, že hlava je nad mrazem. Je to způsobeno celkovým překrvením organismu. Srdce neumí rozdělit tok krve do jednotlivých tkání zvlášť, když prakticky na celé tělo působí velmi nízká teplota.

3. Je potřeba cvičit po návštěvě kryosauny? A pokud ne, tak proč? Pokud ano, jak dlouho?
Odp.: Po kryosauně není nutné cvičit. Záleží na tom, jaký máte problém. V případě , že chcete využít kryoterapie např. při kožních potížích, cvičit není nutné. Pokud Vám ošetřující lékař doporučil procvičovat postiženou část těla, doporučujeme se na ni právě po kryoterapii zaměřit. Kryosauna se používá mimo jiné jako stimulátor organismu před sportovním výkonem. Doba cvičení po kryosauně je individuální – například pro hubnutí je ideální doba (bicyklový ergometr) minimálně 12 min. při tepové frekvenci min.130 tepů za minutu.

4. Jak to že nepotřebuji roušku přes ústa? Nemůže dojít k poškození dýchacího ústrojí?
Odp.: Od ramen nahoru by mělo být tělo nad kryokomorou.V momentě, kdy zařízení pumpuje „ledovou mlhu“ do komory, je dobré mírně zaklonit hlavu a eventuálně na pár vteřin zatajit dech, abychom nevdechli studený vzduch, který by mohl popálit vlhké dýchací sliznice(projeví se to jako škrábání v krku).K poškození dýchacího ústrojí za normálních podmínek by v žádném případě nemělo dojít. V průběhu procedury u zkušenějších klientů je možné, že se nadechnou, pokrčí kolena a zanoří se do komory. Je ovšem dobré, aby předem upozornili obsluhu. Jak jsme výše napsali,pro kryoefekt to nemá žádný význam, ale zintenzivní to pocit chladu.Oči mohou být otevřené.

5. Pokud chci zhubnout, stačí absolvovat kryoterapii a jak často?
Odp.: Kryosauna nutí organizmus podle zjištění vydávat velké množství energie. V závislosti na váze těla a teplotě uvnitř komory ztrácí pacient v průběhu procedury 1000 - 3000 kcal. Bylo zjištěno, že v jednotlivých případech klienti, kteří se podrobují intenzivní celkové kryoterapii, zhubnou o 7-10 kg během kúry o 20-30 procedurách. Důležité je aby současně byla dodržována racionální dieta s kalorickou rovnováhou. Příjem kalorií v potravě nemá převyšovat 500-700 kcal. Důležitá je také pravidelnost procedur, a to jednou denně.

6. Jak často je potřeba navštěvovat kryosaunu?
Odp.: Záleží na tom, za jakým účelem chcete kryosaunu navštěvovat. V každém případě, pro docílení dlouhodobého efektu, je třeba pravidelnost, nejlépe jednou denně, maximálně obden, ideálně i třeba 2x denně, záleží na potížích. Více o doporučených množstvích procedur, viz Metodická doporučení.

MOŽNOSTI CELOTĚLOVé KRYOTERAPIE PŘI ZDRAVOTNíCH POTíŽíCH klikněte zde 

UPOZORNĚNÍ PRO PROVOZ POLÁRIA - NUTNÁ REZERVACE PŘEDEM
- BEZ OBJEDNáVKY NEMUSí BýT KLIENT OBSLOUŽEN 
  (vzhledem k omezené kapacitě)
- rezervaci termínu doporučujeme minimálně 1-2 dny předem 
- objednávky se slučují na maximálně 2 termíny denně 
- v případě, že máte zájem o nestandartní termín (jiný než v odpoledních hodinách), 
  lze se dohodnout minimálně 3 dny předem

 

Děkujeme za pochopení.Aktuality

Upozornění

UPOZORNĚNÍ!

Upozorňujeme klienty, že provoz solné jeskyně a polária byl k 30.4.2018 PŘERUŠEN.

O případných změnách Vás budeme informovat.

Děkujeme za pochopení.

KOKOSOVÝ OLEJ

12+1 způsob využití kokosového oleje

Panenský kokosový olej je až neuvěřitelně univerzální. Dá se využít nejen jako potravina nebo doplněk stravy, ale také jako přírodní tělová i vlasová kosmetika. Jeho široké využití vás jistě překvapí. A nejlepší na tom je, že vám stačí jen jedno balení kokosového oleje. Protože je panenský, čistě přírodní a bez jakýchkoliv příměsí, můžete si natírat pokožku stejným olejem, který si večer přidáte do salátu.       Více zde

Himalájská jídelní sůl a její přínos pro naše zdraví

Sůl patří mezi ty věci v naší kuchyni, které používáme denně. Ano, v mnoha případech je ze zdravotních důvodů doporučováno její umírněné používání. I tak je však sůl velmi důležitá pro zdraví a neměla by být proto zcela vyřazena z naší stravy. Musíme ji ale používat správně.

Bohužel se ukázalo, že běžná stolní sůl, která se obvykle vyskytuje v našich kuchyních či v restauracích po celém světě, má málo co do činění s přírodní solí. Tato sůl bývá většinou vysoce rafinovaná. Je to téměř čistý chlorid sodný (97% a více), často s přidanými chemikáliemi jako jsou protispékavé látky a sorbenty. Ale existují druhy soli jako je např. mořská sůl nebo himalájská růžová sůl, které mají neuvěřitelné přínosy pro naše zdraví. Více