Ruční lymfatická masáž nohou a rukou

Ruční lymfatická masáž je jemná, pomalá masážní technika, jejímž cílem je zlepšení kvality lymfatického oběhu a urychlení odtoku lymfy z podkoží zpět do krevního oběhu.Krevní oběh poté nese nečistoty a toxické látky do čistících orgánů jako jsou např ledviny,játra,plíce (plynný odpad)……které tyto látky z těla vyloučí přirozenými cestami.

Lymfatický systém totiž nemá svoji pumpu. Jestliže nepracuje správně nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Důsledkem toho tělo zadržuje vodu, tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Pomocí cíleného masážního tlaku a směru je možné lymfu opět aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven.
Tato masáž se provádí jemnou a přesně určenou technikou. Manuální lymfodrenáž odblokuje hlavní uzliny a odvede drenážovanou tekutinu vylučovacím systémem z těla ven. Tato metoda je přirozená a lékařsky zdůvodněná. Je nejen účelná, ale navíc velice příjemná a relaxační.CO BY VÁS MOHLO ZAJÍMAT

Co je to lymfatický systém?
Lymfatický systém je „detoxikační“ systém našeho těla. Skládá se ze sítě mízovodů, které v podstatě kopírují cévní systém, ale na rozdíl od něj nemá vlastní pumpu (srdce). Pohyb mízy je zajištěn pomocí svalů, dýchání a pulsování cévního systému. Míza před přechodem do cévního řečiště prochází skrz mízní uzliny, kde je filtrována a obohacena o lymfocyty, které v uzlinách zajišťují imunobiologickou funkci lymfatického systému.Lymfatický systém je proto hlavním faktorem obranyschopnosti organismu a jako takový má obrovský podíl na řešení velké většině nemocí dnešní doby.

Jak poznáte, že je váš lymfatický systém oslaben?
Zátěž lymfatického systému se může zpočátku projevovat únavou nohou, později celého těla, otékáním kotníků, hlavně večer a po velké námaze,otoky celých končetin, později otoky v břiše, často přisuzovaným otylosti, otoky očních víček,uzlin pod očima (váčky), mízních uzlin, dechovými potížemi bez zřejmé vnější příčiny, sklonem k infekčním nemocem z oslabení imunitního systému a v neposlední řadě vznikem nádorových onemocnění.

Kolik masáží je třeba ?
Počet lymfodrenáží je individuální podle dané problematiky a schopností těla regenerovat. Ženám je doporučováno lymfodrenáž podstoupit minimálně 2 x do roka s 10 návštěvami. Po této kůře není vůbec od věci chodit na takzvané udržovací kůry jednou za 3 až 4 týdny.Jednorázová lymfatická masáž, tedy jedna návštěva, se bohužel míjí s požadovaným účinkem a nenaplní Vaše očekávání. Na masáž je dobré mít spodní prádlo pokud možno bez gumičky nebo s nějakou volnou ! Mohla by totiž škrtit uzliny, které uvolňujeme a které jsou důležité pro správný chod celého oběhu.

Jak se chovat po lymfodrenáži?
Pro zvýšení účinnosti lymfodrenáže je důležité dodržovat některé zásady. Nejdůležitější z nich je dostatečný přísun tekutin. V den masáže je skvělé mít dostatek pohybu,protože činnost svalů zajištuje pohyb lymfy a tím se samozřejmě účinek zvyšuje ! Rovněž je dobré vyvarovat se pití alkoholu, kávy a kouření. Je to proto, aby se ulehčilo čistícím orgánům (jako jsou například ledviny a játra), při odbourávání uvolněných odpadních látek a solí. Zdravá životospráva při absolvování lymfodrenáží je základem pro dosažení výborných výsledků, které lymfodrenáž nabízí.

Kosmetické účinky:
• Odstraňuje celulitidu
• Zeštíhluje a zmenšuje obvod stehen a nohou
• Zlepšuje vzhled pokožky celého těla, omlazuje pokožku
• Zpevňuje podkoží, dochází k redukci objemu těla
• Modeluje postavu

Léčebné účinky:

• Zmírňuje otoky nohou, působí proti tzv. „těžkým nohám“
• Preventivně působí proti vzniku křečových žil a otoků, léčí již vzniklé
• Upravuje otoky po operacích
• Upravuje žilní nedostatečnost
• Zlepšujíe tok lymfy, podporuje detoxikaci organismu
• Regeneruje organismus
• Prokrvuje pokožku
• Skvěle relaxuje unavené nohy, vhodné pro ty, kteří mají sedavé zaměstnání, i pro ty, kteří jsou „celý den na nohou“
• Zvyšuje imunitní systém
• Zmírňuje migrenózní stavy

Kontraindikace :

- infekční a bakteriální onemocnění
- horečnaté stavy
- nádorová onemocnění
- kožní vyrážky
- křečové žíly (extrémní)
- těhotenství
- hyperfunkce štítné žlázy
- astma (lehká forma nevadí)
- srdeční arytmie

Lymfatická masáž odou rukou  - 90 min - 700Kč
Lymfatická masáž obou nohou  - 90 min - 700Kč

Možnost zakoupení dárkového poukazu přes e-shop 


Aktuality

Nabídka pro Mateřské školy šk.rok 2017/2018

nabízíme dětem  Mateřských škol možnost navštěvovat  solnou jeskyni. Pobyt v tomto prostředí má díky pravidelnosti, vynikající preventivní účinky a děti potom lépe odolávají nemocem nejen v době chřipkových epidemiích, což jistě ocení i rodiče, kteří tuto možnost po našich zkušenostech vítají. více

Máte zájem o aktuální informace?

zajímají Vás Akční nabídky a tipy z naší nabídky?
Zašlete nám svůj e-mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a my Vás za to odměníme!
Do zprávy stačí poznačit jen NOVINKY.

Cvičení v solné jeskyni

pohyb se správným dýcháním - do břicha, do plic a do plicních hrotů spojené s nenáročným cvičením  je základem zdraví a dobré fyzické i psychické kondice.
Vhodné pro všechny věkové kategorie.
Nutná včasná rezervace předem! tel: 724947466
Termín lekcí:   pátek 17.15 - 18.00hod
cena 120Kč
VYUŽIJTE MOŽNOSTI ZÍSKÁNÍ PŘÍSPĚVKU OD ZDRAVOTNÍCH POJIŠŤOVEN!! více zde

Těšíme se na Vaši návštěvu.