pronajem

LETAK turmalin1

vzp 2

zpmvcr nabor

MIPA DOPRAVA

 

Co by Vás mohlo zajímat k detoxikaci organismu.

Co je to detoxikace?

Detoxikací  rozumíme očistný, ozdravný proces, během kterého se tělo zbavuje toxických látek a jedovatých zplodin našeho metabolismu. Díky tomuto procesu posílíme játra, ledviny, plíce, střevo, kůži, ale také lymfatický systém, odkyselíme náš organismus, pročistíme krev od přebytečných triglyceridů (kapének volného tuku), LDL cholesterolu, u diabetiků stabilizujeme hladinu krevního cukru, zredukujeme tukové zásoby.

Co ano a co ne během detoxikace?

Detoxikaci bychom měli provádět pravidelně. Preventivně stačí jednou ročně, pokud detoxikací budeme řešit nějaký zdravotní problém, je načasování a četnost opakování individuální.

V jakém období provést detoxikaci?

Vhodným ročním obdobím pro pravidelnou preventivní detoxikaci je jaro, pokud máme zdravotní problémy nebo jen pocit, že něco není v pořádku, je vhodné období kdykoli.

Sport během detoxikace

Během očisty organismu bychom měli ubrat na zátěži, ale přestat sportovat nemusíme.

Strava během detoxikace

Vhodná je rostlinná strava, ideálně syrová nebo jen dušená s dostatkem všech živin, minerálů a stopových prvků. Vyloučit bychom měli uzeniny a jiné potraviny s dlouhou trvanlivostí, barvené a chemicky dochucované potraviny, které nejsou to nejlepší pro naše zdraví.

Nápoje během detoxikace

Ideální je voda a slabé čaje, nevhodné jsou slazené nápoje, perlivé vody, barvené a chemicky ochucované limonády (včetně všech light).

Pitný režim

Naše tělo je z 65 % tvořeno vodou, ta je životem, neboť nás pročišťuje, promývá a odkyseluje. Až 99 % všech procesů látkové výměny se uskutečňuje ve vodním prostředí. Vzpomeňme dále třeba jen na vitamíny skupiny B a silný antioxidant, vitamín C, které jsou rozpustné ve vodě. Oproti vitamínu A, D, E, K, jenž jsou rozpustné v tucích. Neexistuje rozpouštědlo, které by dokázalo rozpustit tolik látek jako voda. Pokud zde pijeme nedostatečně, krev se zhušťuje, míza není schopna pohybu, nevykonává plně svou funkci, tzn. nezbavuje nás nebezpečných toxických látek, díky čemuž pak vzniká prostor pro nemoc.

Čistou vodou rozumíme vodu neperlivou, vodu, která může být kohoutková, případně studniční, pokud rozbor neuvádí nadmíru škodlivých látek, než povoluje limit. Vodu z balených lahví nedoporučuji. Vždy je lepší, pokud si natočíme vodu čerstvou, takovou, která celé dlouhé měsíce nepřirozeně neodpočívala v plastovém obale.

Jonny Bowden, významný americký nutricionista, doporučuje na každý kilogram tělesné hmotnosti vypít cca 30 ml vody. Vody, která je tedy čistá, pramenitá, bez bublinek. To je také velmi důležité, neboť přebytečný oxid uhličitý nás zakyseluje a olupuje o tolik důležitý vápník. Což určitě nechceme.

Česká populace téměř neumí vodu pít. Tady je  pár základních pravidel, během kterých ono pravidlo 30 ml na každý náš kilogram tělesné hmotnosti hravě dodržíme:

-        ráno po probuzení vypijme cca 350 ml čerstvé vody s citrónem, čímž nabudíme rozespalý metabolismus,

-        během dopoledne si dopřejme další dvě sklenice vody, v celkovém množství 500 ml,

-        během jídla vypijme maximálně 100 ml tekutiny, dopřejme žaludku, aby vše řádně strávil, zbytečně jej tedy tekutinami nezatěžujme,

-        naučme se pít nejpozději 30 minut před jídlem a po jídle pak nejdříve za hodinu. Tímto malým pravidlem opět ulevíme žaludku,

-        v průběhu odpoledne si dopřejme další dvě až tři sklenice čisté vody,

-        dvě hodiny před spaním vypijme průběžně menší množství tekutiny. V průběhu noci totiž část vody z našeho těla odchází právě díky dýchání, pocení a podobně.

Dobrou alternativou mohou být také bylinkové čaje, které popíjíme v průběhu 14 dní a posléze učiníme měsíční pauzu, aby si tělo odpočinulo a vydechlo:

-  K očistě jater využijme bylinku ostropestřec mariánský, která je skutečně velmi silná. Používáme semena, které kupujeme vcelku, drtíme až doma. Semeno je olejnaté, pokud bychom kupovali již porušená, semínko by bylo zatíženo procesem oxidace, což je ve výsledku kontraproduktivní. Toto pravidlo lze aplikovat také při koupi máku, lnu, slunečnice, konopného semínka a podobně. Vím, je lákavé vše si co nejvíce ulehčit, ne vždy se to však vyplatí. Občas to skutečně za tu námahu stojí.

- K očistě ledvin popíjejme čaj z přesličky rolní, kterou nechejme alespoň 15 minut projít varem. Získáme tak mnohem více kyseliny křemičité. Tento čaj lze kombinovat s citrónovou trávou, jež se vyznačuje rovněž čisticím účinkem.

- Plicím pak ulevíme tak, že pročistíme střevo. Tyto dva orgány jsou orgánem párovým, když nestíhají plíce, na pomoc přispěchají střeva, pokud nestíhají střeva, pomocnou ruku podají plíce. Vše je skutečně jedno a vzájemně se dotýká, drží, roste a sílí... Špatný stav dýchací soustavy a např. vznik alergií většinou poukazuje na problémy tlustého střeva.

Pohoda a relax

Během detoxikační kúry je vhodné najít si čas pro pravidelnou relaxaci, během které bychom se měli zbavovat negativních myšlenek stejně tak jako toxinů.


detox

Aktuality

Upozornění - POSLEDNÍ PŘÍLEŽITOST

UPOZORŇUJEME všechny  klienty, pokud přemýšlejí nad kůrou v solné jeskyni nebo poláriu, případně mají dosud nevychozenou permanentku, aby se objednali co nejdříve, vzhledem k tomu, že k 30.4.2018 bude provoz PŘERUŠEN.

Těšíme se na Vaši návštěvu

KOKOSOVÝ OLEJ

12+1 způsob využití kokosového oleje

Panenský kokosový olej je až neuvěřitelně univerzální. Dá se využít nejen jako potravina nebo doplněk stravy, ale také jako přírodní tělová i vlasová kosmetika. Jeho široké využití vás jistě překvapí. A nejlepší na tom je, že vám stačí jen jedno balení kokosového oleje. Protože je panenský, čistě přírodní a bez jakýchkoliv příměsí, můžete si natírat pokožku stejným olejem, který si večer přidáte do salátu.       Více zde

Detoxikace přístrojem

detoxDetoxikační přístroj  je patentovaný iontový přístroj, který využívá vnější detoxikační metodu pro odstranění škodlivých toxinů přes nohy, kde je více než 2000 pórů na chodidlech. 

Princip detoxikace těla je velice jednoduchý: pohodlně se usadíte s nohami vloženými do příjemně teplé vody a detoxikační přístroj odstraní toxické látky bez ohledu na to, na jakém místě vašeho organismu se nacházejí.

Komu prospívá tato detoxikace?
Přístroj prospívá téměř všem, dokonce i těm, kdo si myslí, že jsou úplně zdrávi, a dodržují zásady zdravé výživy. Tato léčebná metoda báječně doplňuje jiné terapie. Máte-li bolesti, jste-li unavení nebo vyčerpaní, začněte s ní ihned.

Léčebné koupele jsou obzvlášť vhodné při

- poruchách krevního oběhu
- křečových žilách, zánětu žil
- celulitidě
- artritidě a bolestech kloubů
- při špatném trávení a acidóze
- alergiích, sinusitidě
- špatné funkci jater a ledvin
- migréně
- chronické únavě
- roztroušené skleróze
- otravě těžkými kovy 
- příznacích předčasného stárnutí

Detoxikační přístroj neléčí nemoci. Pomáhá vašemu tělu zbavovat se odpadních látek. Je li vaše tělo správně vyčištěno, jeho orgány budou přirozeně fungovat lépe